TOP

“Krewetki na „ryżu” z korzenia pietruszki AIP paleo”

8 składników łatwy

Swego czasu panował duży szał na robienie ryżu z kalafiora, ale co jeśli kapuściany smak tego warzywa nie do końca nam odpowiada i nie łączy się zbyt dobrze z innymi potrawami? Rozwiązania nie trzeba szukać długo. Trwa sezon na warzywa korzeniowe i korzeń pietruszki okazał się TYM idealnym zastępnikiem ryżu dla mnie. W smaku lekko orzechowy, niezbyt nachalny, będzie komponował się idealnie z wieloma innymi potrawami. Jest po prostu strzałem w dziesiątkę.

Całe danie jest super szybkie w wykonaniu, super proste i super smaczne, a więc dla osób zapracowanych i zabieganych, którzy w kuchni chcą spędzić maksimum pół godziny. Jedyny nietypowy składnik w nim to płatki wodorostów nori. Nie są to typowe arkusze, których używamy do robienia sushi, ale płatki z daleka przypominające liście herbaty. Można je znaleźć w sklepie ze zdrową żywnością.

Na koniec muszę dodać, że potrawa jest przepełniona składnikami odżywczymi tak bardzo potrzebnymi osobom zmagającym się z chorobami autoimmunologicznymi. To trzeba spróbować.

[pb-recipe]

«
»

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *